E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Personave me sëmundje kronike u rekomandohet që rregullisht të marrin terpainë e dhënë. Informacionet për valët e nxehta distribuohen në faqen e internetiti www.toplotnibranovi.mk.
Maqedonia nesër në fazën e verdhë, të respektohen rekomandimet
Sipas paralajmërimit të meteo-alarmit nga Drejtria e Punëve Hidrometeorologjike, gjatë ditës së nesërme gjithë territori i vendit do të përfshihet me temperatura nga faza e verdhë alerte, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Qytetarët nga i tërë vendi, siç citohet, nevojitet që të respektojnë rekomandimet e përgjithshme për mbrojtje nga temperaturat e larta, siç janë "mbrojtja nga ekspozimi direkt në diell, shmangia e qëndrimit në mjedis të hapur në periudhën nga ora 11 deri në orën 18, mbajtja e veshjeve me ngjyra të hapura me materiale të lehta, konsumimi i ushqimit të lehtë dhe lëngjeve, ndërsa veçanërisht të kihet kujdes gjatë përgatitjes dhe konsumimit të ushqimit.

Personave me sëmundje kronike u rekomandohet që rregullisht të marrin terpainë e dhënë. Informacionet për valët e nxehta distribuohen në faqen e internetiti www.toplotnibranovi.mk.

Publikuar: 13.07.2016 | 17:20
Lexuar: 1761 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime