E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Që prej mometit që Vazquez e postoi imazhin në Facebook, fotoja është shpërndarë në mënyrë virale, veçanërisht nga ata që besojë se vërtet tregohet ekzistenca e shpirtit të pavdekshëm.
A është kjo foto kur shpirti lë trupin?
Është një nga pyetjet më enigmatike të të gjitha kohërave:” Çfarë ndodh pasi vdesim?

Për ata që besojnë në jetën tjetër , kjo foto mund të jetë vetëm një konfirmim i besimit.

E realizuar nga një drejtues kamioni, Saul Vazquez në Kentucky, në SHBA të martën pasdite, sipas tij në foto tregohet momentin kur shpirti i një njeriu lë trupin e tij, pas një aksidenti fatal me motor.

Që prej mometit që Vazquez e postoi imazhin në Facebook, fotoja është shpërndarë në mënyrë virale, veçanërisht nga ata që besojë se vërtet tregohet ekzistenca e shpirtit të pavdekshëm.

Në mometin e aksidentit Vazquez ishte në anën tjetër të rrugës dhe pasi bëri foto e postoi atë në Facebook duke shkruar: “Zmadhojeni foton dhe shihni me kujdes hije që ngjitet lart. Ajo që unë shpresoj është që kushdo që ka qenë i përfshirë në aksident të jetë mirë”.

Në fakt në aksident ishte përfshirë vetëm një motoçiklist, i cili kishte marrë plagë të rënda dhe sipas ekipeve të ndihmës së shpejtë që ishin në vendin e aksidentit nuk mbijetoi.
Saul Vazquez

Publikuar: 14.07.2016 | 11:46
Lexuar: 559 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime