E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fotoja është një “deja vu” e të famshmes së shkrepur në sheshin Tiananmen, në trazirat e vitit 1989-të në Kinë, megjithëse në rrethana krejtësisht të ndryshme.
Historia përsërit vetveten
Në orët e trazuara të natës që Turqia la pas, mes qindra fotove nga ngjarjet që befasuan këdo dhe që për shumë ishin një rrufe në qiell të pastër, ishte edhe njëra ku tregohej një qytetar turk i vendosur përballë një tanku të ushtarakëve pjesëmarrës në grushtin e shtetit.

Fotoja tregoi vendosmërinë e qytetarit që në një moment u shtri në rrugë për të mos lejuar më tankun që të përparojë në rrugën e vet dhe u bë simbol i atyre që dolën në rrugë e sheshe në mbrojtje të qeverisë dhe Presidentit Erdogan.

Fotoja është një “deja vu” e të famshmes së shkrepur në sheshin Tiananmen, në trazirat e vitit 1989-të në Kinë, megjithëse në rrethana krejtësisht të ndryshme.
Një qytetar turk i vendosur përballë një tanku të ushtarakëve pjesëmarrës në grushtin e shtetit
Studenti kinez ne sheshin Tiananmen, 1989

Publikuar: 16.07.2016 | 12:43
Lexuar: 673 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime