E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fotot që vijnë nga Antalia janë të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Shumë pak njerëz dhe plazhet janë të boshatisura. Alarmi është ngritur edhe nga agjencitë turistike.
Turistët braktisin Turqinë
Ngjarjet e fundit në Turqi ndodhën në pikun e sezonit veror dhe kjo nuk ka kaluar pa pasoja në turizëm. Mijëra turistë që po kalonin pushimet në Turqi i kanë ndërprerë ato dhe janë kthyer në vendet e tyre.

Fotot që vijnë nga Antalia janë të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Shumë pak njerëz dhe plazhet janë të boshatisura. Alarmi është ngritur edhe nga agjencitë turistike.

Këta të fundit nuk paralajmërojnë ndonjë përmriësim të situatës, pasi mijëra pronotime tashmë janë anuluar. Sipas tyre, njerëzit kanë frikë të udhëtojnë në Turqi.

Ndërkohë, më shumë se 50 mijë njerëz janë arrestuar, shkarkuar apo pezulluar nga detyra nga ana e qeverisë turke, në vazhdën e spastrimeve pas grushtit të dështuar të shtetit të javës së kaluar.

Ndërsa, trupi rregullator mediatik (ekuivalenti i AMA-s në Shqipëri) ka revokuar licencat e 24 radiove dhe kanaleve televizive, të akuzuara për lidhje me Gulenin. Lajmi vjen pas arrestimeve të mbi 6000 ushtarakëve dhe shkarkimit të afro 9000 oficerëve të policisë. Gjithashtu edhe 3000 gjykatës janë pezulluar.

/ Top Channel
Turistët braktisin Turqinë
Turistët braktisin Turqinë
Turistët braktisin Turqinë

Publikuar: 20.07.2016 | 12:40
Lexuar: 1328 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime