E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Talenti kroat është transferuar nga Dinamo e Zagrebit te Juventusi për 20 milionë euro.
Fjalët e para të Pjacas si lojtar i Juventusit
Marko Pjaca ka folur rreth transferimit të tij tek kampionët e Italisë.

Talenti kroat është transferuar nga Dinamo e Zagrebit te Juventusi për 20 milionë euro.

Ai është shprehur shumë i lumtur për këtë mundësi dhe ka premtuar që me Juven do të fitojë shumë trofe.

“Jam shumë i lumtur dhe i emocionuar që kam ardhur në një klub kaq të madh”.

“Mezi pres të filloj të stërvitem dhe të luaj për këtë skuadër. Ne duam që fillimisht të fitojmë Serie A dhe Kupën e Italisë, si dhe të shkojmë sa më larg në Ligën e Kampionëve”.

“E kam zgjedhur numrin 20, pasi që këtë numër e kam bartur te Dinamo dhe në kombëtaren e Kroacisë”, ka deklaruar Pjaca.

Publikuar: 22.07.2016 | 23:38
Lexuar: 366 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime