E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Por, Ronaldo realizoi penalltinë e fitores ndaj Atletico Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve dhe i ndihmoi Portugalisë të triumfojë në “Euro 2016”.
Suarez: Nuk ka diskutim, ky është futbollisti më i mirë në botë
Luis Suarez nuk beson se titujt e fituar nga Cristiano Ronaldo me Real Madridin dhe Portugalinë do t’i mjaftojnë që ai të fitojë “Topin e Artë” para rivalit nga Barcelona, Lionel Messi.

Messi ka realizuar 41 gola dhe 26 asistime në të gjitha garat derisa Barcelona mbrojti titujt në La Ligë dhe Copa del Rey.

Por, Ronaldo realizoi penalltinë e fitores ndaj Atletico Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve dhe i ndihmoi Portugalisë të triumfojë në “Euro 2016”.

Megjithatë, Suarez e konsideron Messin si futbollist më të mirë se Ronaldo.

“Është e vërtetë se Ronaldo ka fituar disa tituj, por për mua nuk ekziston asnjë dyshim, Messi është futbollisti më i mirë në botë”, deklaroi Suarez gjatë një konference për media.

“Pa marrë parasysh se a e fiton çmimin, ai është larg futbollisti më i mirë në botë. Ai ka ndikim në ndeshje më tepër se kushdo tjetër”, u shpreh uruguaiani.

Publikuar: 23.07.2016 | 00:22
Lexuar: 406 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime