E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shumë lojtarë brenda Bundesligës, pasi kanë ndërruar fillimisht skuadrat, janë kthyer sërish në ato të vjetrat.
10 transferet më të shtrenjta mes klubeve të Bundesligës
Mats Hummels është transferi më i shtrenjtë në Bundesligën gjermane.

Shumë lojtarë brenda Bundesligës, pasi kanë ndërruar fillimisht skuadrat, janë kthyer sërish në ato të vjetrat.

Portali, ‘Goal’, ka bërë një përmbledhje me 10 transferet më të kushtueshme mes klubeve të elitës së futbollit gjerman.

1. Mats Hummels, nga Borussia Dortmund në Bayern Munich - 38 milionë euro
2. Mario Gotze, nga Borussia Dortmund në Bayern Munich - 37 milionë euro
3. Julian Draxler, nga Schalke në Wolfsburg - 36 milionë euro
4. Manuel Neuer, nga Schalke në Bayern Munich - 30 milionë euro
5. Mario Gomez, nga Sttutgart në Bayern Munich - 30 milionë euro
6. Mario Gotze, nga Bayern Munich në Borussia Dortmund - 25 milionë euro
7. Kevin Volland, nga Hoffenheim në Bayer Leverkusen - 20 milionë euro
8. Marco Reus, nga Gladbach në Borussia Dortmund - 17.1 milionë euro
9. Luiz Gustavo, nga Bayern Munich në Wolfsburg - 17 milionë euro
10. Luiz Gustavo, nga Hoffenheim në Bayern Munich - 16 milionë eur

Publikuar: 23.07.2016 | 17:51
Lexuar: 352 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime