E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

kontratë 4 vjeçare ndërsa sulmuesi do të përfitojë 7,5 milionë euro në sezon. Jo vetëm kaq, Juventus ka vendosur të paguaj edhe klauzolën e largimit, 94,7 milionë euro që Napoli kërkonte.
Plas
Juventus ka tashmë në dorë Higuain. Ditën e djeshme sulmuesi i është nënshtruar vizitave mjekësore në Madrid, në një kohë kur palët kanë arritur të gjejnë akordin:

kontratë 4 vjeçare ndërsa sulmuesi do të përfitojë 7,5 milionë euro në sezon. Jo vetëm kaq, Juventus ka vendosur të paguaj edhe klauzolën e largimit, 94,7 milionë euro që Napoli kërkonte.

Dëshira e lojtarit për të veshur fanellën bardhezi ka qenë e madhe, për këtë fakt është vënë në dijeni edhe presidenti De Laurentiis.

Ditën e djeshme Beppe Marotta dhe Fabio Paratici nuk ishin të pranishëm gjatë hedhjes së kalanderit të Serie A, arsye është bërë zbardhur vetëm mëngjesin e sotëm, dyshja Juventine ishin në Madrid për të mbyllur detajet e kontratës me Higuain.

Fakti që Juve ka pranuar të paguaj klauzolën të dërgon në një tjetër përfundim, Pogba shumë shpjet do të transferohet tek Man.United.

Publikuar: 23.07.2016 | 17:59
Lexuar: 415 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime