E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pos kësaj në kushte laboratorike është treguar se disa substanca nga patëllxhani i shkatërrojnë qelizat tumorale dhe ndikojnë kundër baktereve.
Patëllxhani ul nivelin e lartë të kolesterolit
Patëllxhani i zi përmban shumë vlera prandaj ul edhe nivelin e lartë të kolesterolit, si dhe ndikon pozitivisht në uljen e tensionit.

Përmban kalium ashtu që siguron rregullimin e ujit në qeliza, magnezi siguron qetësi shpirtërore, kurse hekuri e zvogëlon lodhjen.

Pos kësaj në kushte laboratorike është treguar se disa substanca nga patëllxhani i shkatërrojnë qelizat tumorale dhe ndikojnë kundër baktereve.

Nga patëllxhani mund të përgatiten gjella dhe sallata shumë të shijshme, ndërsa kur kësaj i shtojmë edhe faktin se ndikojnë pozitivisht edhe në shëndetin duke luftuar shumë sëmundje, atëherë ngrënia e tij duhet të bëhet pjesë e ushqimit tuaj të përditshëm.

Tani është edhe koha e tyre, pasi mund t’i gjejmë të freskët në të gjitha tregjet.

Publikuar: 23.07.2016 | 18:32
Lexuar: 648 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime