E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një degradim të till në varëferi të skajshme të një populli të tërë nuk njeh historia e re e Evropës
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste


Komunizmi në Shqipëri i kaloi të gjitha kufijtë morale, etike, ekonomike dhe sociale duku cuar një popull me 3 milion banorë në një kufi cmendurie.

Dhunë, presion, punë hangari, varfëri dhe poshtërim. Agjë më shumë nuk kishin shqiptarët për më shumë se 50 vjet.

Ata nuk kishin as të drejtë, por edhe mundësi të kishin një makinë private dhe mjetet kryesore të transportit ishin bërë biçikletat.

Këto foto të rralla tregojnë se cilat ishin mjetet e transportit vetjak dhe të mallrave në Shqipëri gjatë komunizmit.

Këto foto tregojnë edhe varëfërinë e skajshme të shqiptarëve në kohën e sistemit diktatorial. Një degradim të till dhe varëferi të skajshme të një populli të tërë nuk njeh historia e re e Evropës.
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste
Degradimi i një populli dhe mjetet e transportit në Shqipërinë komuninste

Publikuar: 08.08.2016 | 13:05
Lexuar: 983 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime