E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Volejbollistët egjiptiane ishin të mbuluara, ndërsa ato gjermane me rroba banjoje, ashtu siç jemi mësuar t’i shohim femrat ose meshkujt në këtë lloj sporti.
Përballje kulturash në RioSporti është i mrekullueshëm. Përballja mes Egjiptit dhe Gjermanisë në volejbollin e plazhit nuk ishte thjesht një sfidë sportive, por një përballje kulturash.

Volejbollistët egjiptiane ishin të mbuluara, ndërsa ato gjermane me rroba banjoje, ashtu siç jemi mësuar t’i shohim femrat ose meshkujt në këtë lloj sporti.

Edhe pse Federata Ndërkombëtare e Volejbollit i ka qartë të përcaktuara rregullat për veshjet sportive, në bazë të kërkesave të disa vendeve, pas Olimpiadës së Londrës është lejuar mbulimi i lojtareve.

Për shkak të lehtësirave në rregulloren e veshjeve, në kualifikueset për Olimpiadën e Rios morën pjesë 169 vende të ndryshme, ndryshe nga kualifikueset e Olimpiadës së Londrës ku morën pjesë vetëm 149 skuadra.

Në fund të kësaj ndeshje, fituese dolën dyshja gjermane të cilat pas 40 minutave lojë arritën të triumfonin me rezultatin 2-0.
Përballje kulturash në Rio
Përballje kulturash në Rio
Përballje kulturash në Rio
Përballje kulturash në Rio
Përballje kulturash në Rio
Përballje kulturash në Rio
Përballje kulturash në Rio

Publikuar: 08.08.2016 | 17:09
Lexuar: 399 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime