E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Aktivistë për të drejtat e njeriut e kanë krahasuar me skenën e “Purgatorit” të shkrimtarit italian të shekullit të 13-të, Dante Aligierit.
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogësMasat e rrepta të ndërmarra nga Presidenti i sapozgjedhur Rodrigo Duterte në luftën ndaj drogës, përveçse vrasjeve pa kriter të trafikantëve ka sjellë edhe një mbipopullim të burgjeve të vendit.

Burgje të parashikuara për mbajtjen e 800 të dënuarve, sot kanë mbi 4000 persona të cilët ruhen nën masa të larta sigurie.

Aktivistë për të drejtat e njeriut e kanë krahasuar me skenën e “Purgatorit” të shkrimtarit italian të shekullit të 13-të, Dante Aligierit.

Zyrtarë filipinas kanë bërë të ditur se ky fakt nuk do t’i ndalojë në luftën e nisur nga Duterte, duke premtuar ndërtimin e burgjeve të reja për të përballuar këtë krizë.
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës
Mijëra të arrestuar në luftën ndaj drogës

Publikuar: 10.08.2016 | 12:28
Lexuar: 823 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime