E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Sebastian Kurc saktësoi se ato mjete do t'i vihen në dispozicion Kryqit të Kuq të Austrisë dhe Maqedonisë.
Pesëqind mijë euro ndihmë nga Austria për Maqedoninë

Austria do t'i ndajë ndihmë prej 500.000 eurove ndihmë Maqedonisë pas vërshimeve nga Fondi për fatkeqësi elementare jashtë vendit, u kumtua sot në Vjenë.

Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Sebastian Kurc saktësoi se ato mjete do t'i vihen në dispozicion Kryqit të Kuq të Austrisë dhe Maqedonisë.

Mjetet duhet të shfrytëzohen për evakuim të personave me vendqëndrime të përkohshme.

"Nënkuptohet se Austria si partnere e ndihmon Maqedoninë. Nuk guxojmë t'i lëmë njerëzit pas dore njerëzit pas kësaj fatkeqësie", porositi Kurc në kumtesë.

Publikuar: 10.08.2016 | 14:47
Lexuar: 401 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime