E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këshilli kombëtar Rinor i Maqedonisë ka mundësi që t'i pajisë vullnetarët me doreza dhe maska mbrojtëse
Thirrje për vullnetarë në rajonet e vërshuara nga Këshilli Kombëtar Rinor

Këshilli Kombëtar Rinor i Maqedonisë (KBRM) hapi thirrje për vullnetarë në rajonet e përmbytura në Shkup. Për këtë qëllim i bën thirrje të gjithë të rinjve, organiazatave rinore dhe organiazatave për të rinj që të përfshihen në aksion dhe njëkohësisht ta shënojnë 12 gushtin, Ditën Ndërkombëtare të të rinjve përmes aksionit humanitar.

"Nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim ka informacion se nevojiten vullnetarë për kujdesin e populatës civile, pastrimin e mbeturinave dhe plehërave dhe furnitorë për ushqim, ujë, medikamente, mejete për higjienë, citon Këshilli.

Aplikimi është në adresën e mëposhtme elektronike në https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbebYpv6Z6asxwc0jyGT96vpH7uEHpJWIhqDlraF5nx3E6w/viewform?c=0&w=1.

Baza e vullnetarëve që do të krijohet nga KBRM-ja do të jetë në dispozicion për të gjitha grupet joformale, kombëtare dhe institucionet ndërkombëtare dhe organizatat që në mënyrë formale apo joformale organizojnë aksione në rajonet e vërshuara, si dhe Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që në ndërmjetësim të Këshillit Kombëtar Rinor të Maqedonisë do të koordinojnë gjithashtu një pjesë të vullnetarëve.

Këshilli kombëtar Rinor i Maqedonisë ka mundësi që t'i pajisë vullnetarët me doreza dhe maska mbrojtëse. Apelon që vullnetarët me domosodshmëri të gjejnë çizma gome dhe apelon, nëse dikush a pajisje tepricë ose pajisje plotësuese (fshesa, xhogerë, lopta, apo mjete pune) t'i sjellë në mjediset e KBRM-së në rr. "Kosturski Heroi" nr.51/2 ose të telefonojë në 078 350 531 për koordinim shtesë.

Publikuar: 10.08.2016 | 15:24
Lexuar: 472 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime