E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sikundër dihet, punimet për ndërtimin e kapaciteteve prodhuese të kësaj kompanie për tregun e huaj filluan para gjashtë muajve dhe në to u angazhuan mbi tridhjetë ndërmarrje, kryesisht vendore.
Lear Corporation në Tetovë fillon të prodhoj sediljet e para

Ashtu siç ishte parajmëruar, fillimi i procesit të prodhimit në fabrikën ‘Lear Corporation’, tash më u bë realitet, teksa punëtorët e ndërrimit të parë dhe të dytë, u regjistruan edhe nga kamerat tona në hyrje të këtij objekti industrial.

E shtrirë në një hapësirë prej 11.800 metër katrorë që gjendet në Zonën e Lirë Ekonomike në Tetovë, me standardet më të larta Perendimore.

Ky gjigant amerikan për prodhimin e sediljeve, për momentin ka të punësuar mbi 400 veta, dhe pritet që deri në fund të këtij viti të angazhohen rreth 1000 punëtorë, ndërkohë që menaxhmenti i fabrikës planifikon që deri në fillim të vitit 2018 të arrijë shifrën prej 2.500 të punësuarëve.

Sikundër dihet, punimet për ndërtimin e kapaciteteve prodhuese të kësaj kompanie për tregun e huaj filluan para gjashtë muajve dhe në to u angazhuan mbi tridhjetë ndërmarrje, kryesisht vendore. Ky investim kap vlerën totale prej 17 milionë euro. /TvArt/

Publikuar: 10.08.2016 | 17:40
Lexuar: 1804 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime