E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas Social Demokratëve, kërkohet që në këtë seancë konkretisht të shihen cilat do të jenë hapat konkret rreth sanimit dhe vlerësimit të real të dëmeve që kaploi qytetin e Shkupit dhe Tetovës më rrethinë.
LSDM: Veljanovski të thërret seancë të jashtëzakonshmet për vërshimet

Grupi parlamentar nga radhët e partisë opozitare maqedonase LSDM, ka kërkuar nga krye parlamentari i Maqedonisë, Trajko Veljanovski që të thërret seancë parlamentare të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet plani strategjik për sa I takon vërshimeve që kapluan Republikën e Maqedonisë natën e 6 gushtit, transmeton Zhurnal.mk

Sipas Social Demokratëve, kërkohet që në këtë seancë konkretisht të shihen cilat do të jenë hapat konkret rreth sanimit dhe vlerësimit të real të dëmeve që kaploi qytetin e Shkupit dhe Tetovës më rrethinë.

“Thirrmi që Veljanovski në një afat më të shkurtë dhe të mundshëm të thërret parlamentin për një seancë plenare, ti votojmë kushtet dhe hapat që janë të nevojshëm për familjet që u goditën nga vërshimet.” – ka porositur grupi parlamentar nga radhët e LSDM-së,

Publikuar: 11.08.2016 | 12:20
Lexuar: 1609 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime