E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Raste vendbanimesh “fantazme” ka shumë, ato janë krijuar prej antikitetit edhe deri në ditët e sotme, kryesisht të formuara ndër vite pas ndonjë lufte apo edhe frikës së ndonjë erozioni në banesat që kanë.
10 vende të mrekullueshme, ku s’ka më banorë


Ndër vite njerëzit lëvizin sa në një vend në tjetrin për një jetë më të mirë, por rrallëherë ky fenomen mund të shkaktojë braktisjen totale të një qyteti apo godine që është e mrekullueshme.

Raste vendbanimesh “fantazme” ka shumë, ato janë krijuar prej antikitetit edhe deri në ditët e sotme, kryesisht të formuara ndër vite pas ndonjë lufte apo edhe frikës së ndonjë erozioni në banesat që kanë.

Por ka edhe godina si kështjella të cilat edhe pse janë shumë të mrekullueshme nuk kanë më banorë, kjo kryesisht sepse vitet kanë bërë të tyren dhe ato janë kthyer në të pabanueshme.

Publikuar: 11.08.2016 | 13:28
Lexuar: 865 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime