E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kuçi u apelon të gjithë qytetarëve të cilët kanë mundësi të ndihmojnë të vijnë në Hasanbeg dhe Straçincë me qëllim që sa më shpejtë të bëhet pastrimi i shtëpive dhe rrugëve nga balta.
Kuçi: Deri në fund me vëllezërit tanë që pësuan nga vërshimet

Rreth 500 deri 600 persona, duke filluar nga ora 8 e mëngjesit pritet të inkuadrohen në pastrimin e rajoneve të përfshira nga vërshimet.

Ministri i Ekonomisë, Driton Kuçi në një deklaratë ekskluzivisht për Aktuale.mk, thotë se ky grup përbëhet nga punëtorë nga shumë ndërmarje publike por edhe private.

“Qëllimi i këtij aksioni është përshpejtimi i pastrimit të shtëpive nga balta dhe uji i mbetur si pasojë e përmbytjeve. Ne do të jemi pranë vëllezërve tanë deri sa të krijohen kushte për vazhdimin e jetës normale”, thotë Kuçi.

Kuçi u apelon të gjithë qytetarëve të cilët kanë mundësi të ndihmojnë të vijnë në Hasanbeg dhe Straçincë me qëllim që sa më shpejtë të bëhet pastrimi i shtëpive dhe rrugëve nga balta.

“Të gjithë ata që kanë mundësi të ndihmojnë duhet të inkuadrohen në aksionin”, thotë Kuçi.

Ndërkohë, nuk ndërpritet dërgesa e ndihmave për hasanbegasit dhe rajonet tjera të vërshuara.

Publikuar: 11.08.2016 | 17:13
Lexuar: 403 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime