E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Njëherit, pjesëtarët e armatës së Maqedonisë nga njësitet e MABK, filluan me dezinfektim nëpër shtëpi dhe oborre me qëllim të veprimit parandalues në pengimin e dukurisë të sëmundjeve infektive.
ARM-ja në terren u ndihmon të përmbyturve, është kyçur edhe makineria e KFOR-it


Makineria e KFOR-it, e cila dje arriti në koordinim me pjesëtarët e ARM-së menjëherë u kyç në pastrimin e rrugëve nga lymi nga përmbytja në rajonin e Shkupit, njoftuan nga SHM e ARM-së.

Njëherit, pjesëtarët e armatës së Maqedonisë nga njësitet e MABK, filluan me dezinfektim nëpër shtëpi dhe oborre me qëllim të veprimit parandalues në pengimin e dukurisë të sëmundjeve infektive.

Ushtarët e ARM-së në rajonet e Shkupit të prekura nga përmbytjet janë kyçur në pastrimi e lymeve nga shtëpitë dhe oborret, rregullimin e komunikacionit, nxjerrjen e ujit, dezinfekimt të hapësirës dhe të gjitha aktivitetetet tjera.

Publikuar: 12.08.2016 | 14:13
Lexuar: 426 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime