E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai shtoi se janë realizuar edhe rekomandimet e Qeverisë së RM-së për të gjithë fëmijët deri në moshën 13 vjet, gra shtatëzane, fëmijët me nanat e tyre dhe personat të palëvizshëm
Fëmijët, grat dhe persona të pafuqishëm të shpërngulen për të pastruar më lehtë terrenin
Në Stajkovcë gjashtë ditë pas stuhisë punohet në pastimin e shtëpive dhe oborreve. Nxirret balta mbeturinat, materialet e shkatërruara nga shtëpitë, ndërsa ka filluar edhe procesi i dezinfektimit.

Kështu theksoi ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Dime Spasov, i cili informon se rreth një e katërta gjatë ditës së ditës së djeshme është kryer dezinfektim në Stajkovcë dhe se pritet rreth tre të katërtat të përfundojnë gjatë ditës së sotme dhe të vazhdohet edhe gjatë ditës së nesërme.

Ai shtoi se janë realizuar edhe rekomandimet e Qeverisë së RM-së për të gjithë fëmijët deri në moshën 13 vjet, gra shtatëzane, fëmijët me nanat e tyre dhe personat të palëvizshëm përkohësisht të vendosen tek familjarët dhe miqët jashtë nga ky vendbanim me qëllim që të mundet më lehtë të pastrohet terreni.

Publikuar: 12.08.2016 | 14:54
Lexuar: 442 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime