E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mjetet, siç theksohet, do të kontribuojnë për financim të aktiviteteve për ndihmë të parë të kryesuara nga Kryqi i Kuq i Maqedonisë, si për shembull furnizim i produkteve ushqimore
Dyqind mijë euro nga Italia për ndihmë të pësuarve në përmbytjetMinistria italiane e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar - Drejtoria e përgjithshme për bashkëpunim dhe zhvillim përmes Federatës ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe, ka akorduar 200 mijë euro, me qëllim që të mbështeten aktivitetet e Kryqit të Kuq të Republikës së Maqedonisë, për zbutjen e pasojave nga vërshimet në rrethinën e Shkupit, kumtoi Ambasada italiane në Shkup.

Mjetet, siç theksohet, do të kontribuojnë për financim të aktiviteteve për ndihmë të parë të kryesuara nga Kryqi i Kuq i Maqedonisë, si për shembull furnizim i produkteve ushqimore, ujë të pijshëm dhe domosdoshmëri tjera të karakterit primar: mjete higjienike, veshje, dyshekë, çarçafë, etj

Publikuar: 12.08.2016 | 19:39
Lexuar: 514 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime