E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Jo vetëm se ushqimi shtazor është përplot me pesticide, por, ai përzihet me antibiotikë dhe hormone të rritjes, me qëllim që kafsha të mbetet e shëndetshme, dhe të rritet sa më shumë.
Mishi joorganik, i rrezikshëm
Jo vetëm se ushqimi shtazor është përplot me pesticide, por ai përzihet me antibiotikë dhe hormone të rritjes, transmeton "Zeri"

Mishi joorganik me të cilin zakonisht ushqehemi, paraqet një rrezik të madh.

Jo vetëm se ushqimi shtazor është përplot me pesticide, por, ai përzihet me antibiotikë dhe hormone të rritjes, me qëllim që kafsha të mbetet e shëndetshme, dhe të rritet sa më shumë.

Këto substanca janë të pranishme në mish, të cilin njeriu e përdor për ushqim.

Disa ekspertë besojnë se niveli i antibiotikëve në mish, ka pasur ndikim në rritjen e numrit të njerëzve, të cilët janë rezistues në të njëjtat substanca. Prandaj ekspertët sugjerojnë shmangien e këtij lloji të mishit.

Publikuar: 14.08.2016 | 19:37
Lexuar: 602 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime