E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Kur do ta ratifikojnë në Kosovë është çështje e tyre e brendshme, ne presim me durim ratifikimin”, u ka thënë Vujanoviq gazetarëve në qytetin e Mojkovacit, ku edhe po merr pjesë në një organizim të qytetit.
Vujanoviq: Shtyrja e ratifikimit nuk i prishë marrëdhëniet me Kosovën
Ratifikimi i vonuar i Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit mes Malit të Zi dhe Kosovës nuk do të ndikojë në marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Podgoricës, ka thënë Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq.

Ai megjithatë deklaroi se Mali i Zi ka ratifikuar Marrëveshjen, shkruan portali malazias Vijesti.

“Kur do ta ratifikojnë në Kosovë është çështje e tyre e brendshme, ne presim me durim ratifikimin”, u ka thënë Vujanoviq gazetarëve në qytetin e Mojkovacit, ku edhe po merr pjesë në një organizim të qytetit.

“Nuk ka arsye për t’u nevrikosur, por ne presim që në Kosovë të bëhet kjo”, ka pohuar Vujanoviq, njofton Klan Kosova.

I pyetur rreth protestave të fundit në kufi, ai tha përsëri se asgjë nga këto nuk ka nevojë të afektojë marrëdhëniet Mal i Zi-Kosovë.

“Ajo është thjesht një gjendje shpirtërore, deklaratë e qytetarëve. Unë pres që Parlamenti i Kosovës do të sigurojë shumicën e nevojshme, ndërsa jam i sigurt se në asnjë mënyrë nuk do të ndikojë në marrëdhëniet tona”.

Publikuar: 14.08.2016 | 19:42
Lexuar: 442 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime