E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Njëashtu u vizituan të gjithë familjet që humbën familjarët e tyre më të afërt si rezultat i vërshimeve që kaploi këtë vend natën e 6 gushtit, dhe Kryetari Ahmeti ju shprehi ngushëllime të thella familjarëve dhe ju premtoi që do të ketë sanim të plotë të dëmeve", deklaroi Mexhiti.
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka vizituar Hasanbegun dhe familjet e demtuara


Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti vizitoi dje disa familje nga fshati Hasanbeg i shoqëruar nga ministrat, ai i ekonomisë Driton Kuçi dhe i Ekologjisë, Bashkim Ahmeti. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i BDI-së dhe njëherit kryetari i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti. Sipas Mexhitit vizita e fundit e Ahmetit ishte nën organizimi të shefit të shtabit të emergjencës për lagjen Hasanbeg, Ali Sadiku.

"Vizita e djeshme e liderit të BDI-së Ali Ahmeti në Hasanbeg të Shkupit, u organizua nga kryetari i shtabit të emergjencës në Hasanbeg Ali Sadikut. Njashtu në këtë visit që realizoi z.Ahmeti, u shoqërua edhe nga Ministri i Ekologjisë Bashkim Ahmeti dhe mistri i ekonomisë Driton Kuçi", ka deklaruar Mexhiti duke shtuar se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti gjatë vizitës së tij në Hasanbeg ka premtuar në bazë institucionale do të sanohen të gjitha dëmet që janë shkaktuar nga përmbytjet dhe do të punohet intensivisht për të rikthyer jetën normale në Hasanbeg.

"Njëashtu u vizituan të gjithë familjet që humbën familjarët e tyre më të afërt si rezultat i vërshimeve që kaploi këtë vend natën e 6 gushtit, dhe Kryetari Ahmeti ju shprehi ngushëllime të thella familjarëve dhe ju premtoi që do të ketë sanim të plotë të dëmeve", deklaroi Mexhiti.

Ndryshe, Ahmeti në veçanti ka vizituar familjet që gjatë përmbytjeve humbën më të afërmit e tyre, duke e ndarë dhimbjen me ta dhe duke ju shprehur ngushëllimet e tija më të sinqerta. (zhurnal)
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka vizituar Hasanbegun dhe familjet e demtuara

Publikuar: 16.08.2016 | 17:13
Lexuar: 498 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime