E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Reprezentuesi belg ka udhëtuar për në Londër që të finalizojë marrëveshjen me Crystal Palace, duke iu nënshtruar edhe testeve mjekësore, ka bërë të ditur “Bbc Sport”.
Liverpool shet sulmues për 31 milionë euro
Crystal Palace kanë arritur marrëveshje me Liverpoolin për transferimin e sulmuesit Christian Benteke për një shumë fillestare prej 31 milionë euro.

Reprezentuesi belg ka udhëtuar për në Londër që të finalizojë marrëveshjen me Crystal Palace, duke iu nënshtruar edhe testeve mjekësore, ka bërë të ditur “Bbc Sport”.

Benteke, i cili nënshkroi me Liverpoolin në korrik të vitit 2015 nga Aston Villa për 32.5 milionë funte, do të jetë përforcimi më i shtrenjtë në histori të Crystal Palace.

Mesfushori Andros Townsend ishte futbollisti më i shtrenjtë i klubit, pas ardhjes nga NeWcastle për 13 milionë funte në korrik.

Por, Palace paraqiti ofertë rekorde për Benteken, e cila u pranua nga Liverpool. Benteke nuk konsiderohej i dobishëm nga menaxheri i “Reds”, Jurgen Klopp.

Publikuar: 19.08.2016 | 21:19
Lexuar: 322 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime