E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vajzat adoleshente të cilat rregullisht hanë kikirikë kanë 39 për qind më pak gjasa për të zhvilluar sëmundjet beninje të gjirit nga mosha.
Gjalpi i kikirikut, shumë i shëndetshëm
Te ne gjalpi i kikirikut nuk është aq shumë i përdorshëm, por pasi të lexoni këtë shkrim, gjithsesi se do ta përfshini në të ushqyerit tuaj.

Studimet e ndryshme kanë treguar se ngrënia e gjalpit të kikirikut mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit të gjirit te gratë, përcjell "Zeri.info".

Vajzat adoleshente të cilat rregullisht hanë kikirikë kanë 39 për qind më pak gjasa për të zhvilluar sëmundjet beninje të gjirit nga mosha.

Për ato që duan të shtojnë në peshë, mjafton që për mëngjes të hani bukë të zezë të lyer me gjalpë kikiriku.

Lajmi i mirë për njerëzit që e pëlqejnë gjalpin e kikirikut është ai ka yndyra organike bimore, të cilat absorbohen lehtë nga organizmi.

Gjalpi i kikirikut rrit dopaminën dhe epshin te femrat. Herën tjetër që do ta konsumoni, sigurohuni që të merrni pak më shumë.

Po ashtu kuron edhe diabetin.

Publikuar: 19.08.2016 | 21:31
Lexuar: 534 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime