E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në disa pika të ndryshme në Manhatan, ku ka edhe shumë qarkullim njerëzish, ata vendosën dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë.
Djalin, vajzën, macen apo qenin: Kë do shpëtonit të parin? Rezultatet janë befasuese
E përditshmja angleze, Daily Mail, ka realizuar një eksperiment social në Nju Jork.

Në disa pika të ndryshme në Manhatan, ku ka edhe shumë qarkullim njerëzish, ata vendosën dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë.

Po ashtu vendosën edhe një mace dhe një qen.

Të katërt cilësohen të braktisur.

Qëllimi ishte të shihej se kë do shpëtonin të parët kalimtarët.

Interesant është fakti se më shumë ndalojnë femrat për të dhënë ndihmë.

E para që u shpëtua ishte vajza.

Më pas u shpëtua qeni.

Në vend të tretë macja.

Por djalin nuk e shpëtoi kush.

Edhe pse gjashtëvjeçari Sam qëndroi për 45 minuta me kokën në grushta, askush nuk i erdhi në ndihmë.

Në një pikë, ai nisi edhe të thoshtë: “Më ndihmoni, dikush të më ndihmojë”.

Publikuar: 21.08.2016 | 16:26
Lexuar: 401 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime