E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

McGregor edhe pse e shkaktoi me gjak Nate Diazin, duket se nuk ndikoi që ai të mos vazhdojë garën.
McGregor përgjak Diazin, e mposhtë në superduelin e UFC
Conor McGregor ka arritur që të mopshtë Nate Dias në UFC 202 që konsiderohet deri tash ndeshja më e madhe në histori të një prej arteve më të shikuara marciale.

McGregor edhe pse e shkaktoi me gjak Nate Diazin, duket se nuk ndikoi që ai të mos vazhdojë garën.

Madje Diaz ishte fare afër fitores, ku verdikti final iu la gjyqtarëve.

Dy gjyqtarë votuan 48-47 për McGregor teksa një gjyqtar vlerësoi duelin si të barabartë.

McGregor dhe Diaz argëtuan të gjithë të pranishmit, në një prej dueleve më interesante ndonjëherë të luftës së lirë në ring.

Publikuar: 21.08.2016 | 16:53
Lexuar: 1508 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime