E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fotografi profesionist Joel Santos udhëtoi në këtë zonë për të kapur bukurinë dhe vrashtësinë brutale të kësaj toke.
Mirëserdhët nëMinatorët e kripës në Etiopi u duhet të punojnë edhe në temperatura që arrijnë deri në 60 gradë celsius dhe gjithçka në këmbim të rreth 5 paundëve në ditë.

Minierat e kripës janë të vendosura në zonën e njohur si Trekëndëshi Afar dhe përfshin një sipërfaqe prej rreth 60 milje katror, pika më e ulët e saj arrin në 91 metra nën nivelin e detit.

Fotografi profesionist Joel Santos udhëtoi në këtë zonë për të kapur bukurinë dhe vrashtësinë brutale të kësaj toke.
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi
 Minatorët e kripës në Etiopi

Publikuar: 23.08.2016 | 13:06
Lexuar: 865 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime