E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Layun dhe Corona blinduan kualifikimin e Portos në fazën e grupeve.
Roma humbet Champions-inNuk ka Champions League për Romën. Skuadra italiane humbi në shtëpi ndeshjen e dytë ndaj Portos me rezultatin 0-3, ndërkohë që një javë më parë kishte barazuar 1-1 në Portugali. Ndikuan në rezultat dy kartonët e kuq të marrë nga verdhekuqtë.

Në disavantazh që në minutat e para të takimit, ekipi i drejtuar nga Luciano Spalletti nuk shënoi dot dy gola, por mori dy kartonë të kuq me De Rossin (39’) dhe Emersonin (51’), të cilët ndërhynë shumë rëndë ndaj kundërshtarëve.

Layun dhe Corona blinduan kualifikimin e Portos në fazën e grupeve.

Skuadrat e tjera të kualifikuara janë Monaco, Celtic, Ludogorets dhe Legia.

Publikuar: 24.08.2016 | 12:34
Lexuar: 415 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime