E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bukuroshet e botes kane prezentuar veshjet tradicionale dhe kane bere set fotografik tek Lidhja Shqiptare e Prizrenit si dhe kane veshur veshjet tradicionale te punuara nga Salloni I bukurise TINA nga Gjakova.
Aretousa KATSOUDA  ( MISS GREQIA ) u zgjodhe MISS FREEDOM OF THE WORLD 2016 ne Prizren


Ne Kosove u mbajte Edicioni i 6 i gares se bukurise botrore “ MISS FREEDOM OF THE WORLD 2016 ” i organizuar nga Shoqata e Manikeneve “FREEDOM” nga Prizreni dhe Presidenti i gares Shpejtim ZEJNELI.

Gjate periudhes 2 javore ato vizituan Prishtinen ,Gjakoven,Ferizajin etj ku u prezentua Trashigiminia Kulturore dhe Historike, Turizmi I Kosoves dhe Lobimi per njohjen e Kosoves nga shtetet qe nuk e kane njohur.

Bukuroshet e botes kane prezentuar veshjet tradicionale dhe kane bere set fotografik tek Lidhja Shqiptare e Prizrenit si dhe kane veshur veshjet tradicionale te punuara nga Salloni I bukurise TINA nga Gjakova.

Seti fotografik eshte bere me veshje VIP nga Shtepite e Modes dhe sponsori gjeneral ISTANBUL DANTEL, ndersa seti fotografik me bikini eshte realizuar ne GOLD POOL ne Prizren ku bukuroshet tona kane dhene intervista TV Kombetare.

Bukuroshet nga tere bota kane vzituar kompanite vendore STONE CASTLE, DOLDEN EAGEL etj.

Gjate kesaj kohe ato me TREN kane vizituar qytetin e Prizrenit dhe Kalane e Prizrenit.

Ne kete gare bukurise morren pjese 13 shtete nga tere bota: Amerika, Kanada, Japonia, Namibia, Greqia, Portugalia etj.

Programi artistike ishte I bagatshem duke filluar me FEMIJET te cilet jane zgjedhur fitues ne gare bukurise dhe aktori I njohur Sevdai Radogoshi- QUMILI.

Programi final u mbajte ne Restaurant NAFRON EXCLUSIVE ne Prizren.

Juria Profesionale e cila ishte nga tere bota e perzgjodhi bukuroshen Aretousa KATSOUDA nga GREQIA fituese e gares se bukurise MISS FREEDOM OF THE WORLD 2016.

Vlen te ceket GREQIA nuk e ka njohur PAVARESINE e KOSOVES dhe bukuroshja ka dhene deklerata shume te bukura per KOSOVEN dhe garen ne pergjithesi.

MISS FREEDOM OF THE WORLD 2016: Aretousa KATSOUDA nga GREQIA
Shoqeruesja e 1: Rita FRADINHO nga PORTUGALIA
Shoqeruesja e 2: Kaltrina BLAKAJ nga GJERMANIA
Shoqeruesja e 3: Aili BENJAMEN nga NAMIBIA
Shoqeruesja e 4: Dannica RAYE nga KANADA
Shoqeruesja e 5: Nourhane HOCINI nga ALGJERIA

MISS IMAZHI u zgjodhe Emanulea PEMAJ nga SHQIPERIA
MISS NATIONAL DRESS u zgjodhe Seriko MATSUNA nga JAPONIA
MISS FREEDOM OF EUROPE u zgjodhe Dafina MORINA nga KOSOVA
MISS PRESS u zgjodhe Viktorija LUCHENSKA nga Maqedonia
Aretousa KATSOUDA
Aretousa KATSOUDA

Publikuar: 24.08.2016 | 14:59
Lexuar: 949 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime