E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Flying Bum” ka një gjatë 92 metra dhe raportohet se është dëmtuar në të dy anët e saj.
Rrëzohet gjatë testit avioni më i madh në botë
Avioni më i madh në botë testin e provës nuk e kaloi me sukses.
I ashtuquajturi “Airlander 10”, u përplas gjatë fluturimit të tij të dytë provë.

Avioni mban edhe emrin “Flying Bum” për shkak të formës ndjellëse.
Ai u përplas në afërsi të aeroportit Cardington në zonën Bedgordshire në fund të fluturimit.

Ai u rrëzua duke bërë që kabina e pilotit të shembej.

“Flying Bum” ka një gjatë 92 metra dhe raportohet se është dëmtuar në të dy anët e saj.

Pronari i avionit, pas incidentit njoftoi në tëitter se “ i gjithë ekuipazhi ishte i sigurtë dhe askush nuk ishte plagosur”.
Rrëzohet gjatë testit avioni më i madh në botë
Rrëzohet gjatë testit avioni më i madh në botë

Publikuar: 24.08.2016 | 16:19
Lexuar: 954 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime