E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai shtoi se qëllimi i vetëm i Moskës është arritja "e një bote më pak stabile dhe të sigurt".
Poroshenko: Rusia e dëshiron tërë Ukrainën
Presidenti ukrainas Petro Poroshenko deklaroi se presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që ta sheh Ukrainën si pjesë të "perandoria ruse".

"Rusisë nuk i nevojiten Donjecku apo Luganski por i nevojitet tërë vendi im si pjesë nga perandoria ruse", theksoi Poroshenko në përvjetorin e pavarësisë të Ukrainës.

Ai shtoi se qëllimi i vetëm i Moskës është arritja "e një bote më pak stabile dhe të sigurt".

Poroshenko sërish e akuzoi Moskën për involvim në konfliktin në pjesën juglindore të vendit, duke shtuar se kohën e fundit 80 për qind nga të gjitha granatimet në Donbas i kryen Rusia dhe armata e republikës së vetëshpallur, e cila për Kivein është organizatë terroriste.

Publikuar: 25.08.2016 | 13:24
Lexuar: 404 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime