E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Rritja natyrore arrin 782 persona, që do të thotë, për kaq persona, numri i fëmijëve të sapolindur është më i madh nga numri i personave të vdekur.
Zvogëlohet numri i lindjeve, vdekjeve dhe martesave


Në tremujorin e tretë të vitit 2016 në Maqedoni janë evidentuar 5.559 fëmijë të lindur gjallë, që është për 2,8 për qind më pak nga periudha e njëjtë e vitit të kaluar, kumtoi Enti shtetëror për statistikë.

Zvogëlimi prej 1,6 për qind është vërejtur edhe në numrin e personave të vdekur në tremujorin e dytë dhe arrin 4.777, ndërsa prej tyre 55 janë foshnje të vdekura.

Rritja natyrore arrin 782 persona, që do të thotë, për kaq persona, numri i fëmijëve të sapolindur është më i madh nga numri i personave të vdekur.

Në tremujorin e dytë të vitit janë lidhur 3.194 martesa, që është për 14,6 për qind më pak se vitin e kaluar. Në këtë tremujor janë regjistruar edhe 279 divorce.

Publikuar: 25.08.2016 | 14:35
Lexuar: 442 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime