E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Duhet të vazhdojë plotësimi i marrëevshjeve nga Misnku dhe krahas realizimit të ndërlikuar të atij procesi", tha Merkel.
Merkel: Vendet nga BE-ja duhet të dëgjojnë njëri tjetrinë pas Bregzitit


Njëzetë e shtatë vende, që do të mbeten në BE pasi Britania e Madhe u largua, duhet me kujdes të dëgjojnë njëri tjetrinë dhe t'i shmangin marrjen e vendimeve të përshpejtuara politike, deklaroi kancelarja gjermane Angela Merkel, cituar nga mediumet britanike.

"Kjo është faza e dëgjimit, e mirëkuptimit dhe e mësimit nga njëri tjetri, që të mund të ndërtojmë një balans të ri prej 27 anëtarëve që do të mbeten në BE", tha Merkel në Talin, në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin e Estonisë Taavi Rajvas.

"Përderisa nga vet fillimi gabimisht veprohet dhe nuk respektohen, aty vepronohet me njëanshmëri vetëm për veprim, mund të lejohen shum gabime", tha Merkel dhe theksoi se në samitin e ardhshëm të BE-së në Bratisllavë nuk do të merren vendime të forta, por do të përgaditet rendi i ditës për të ardhmen.

"Duhet të vazhdojë plotësimi i marrëevshjeve nga Misnku dhe krahas realizimit të ndërlikuar të atij procesi", tha Merkel.

Publikuar: 25.08.2016 | 14:41
Lexuar: 451 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime