E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ministri Xhaferi falenderoi ambasadorin Bejli për vizitën e tij në Ministrinë e drejtësisë duke theksuar se bashkepunimi me SHBA eshte me se i nevojshem ne cdo periudhe, ashtu siç ka qenë deri tani.
Takim i ministrit Xhaferi me ambasadorin e SHBA-së Bejli

Ministri i Drejtësisë, Valdet Xhaferi dhe ambasadori i SHBA-së Xhes Bejli sot në Ministrinë e Drejtësisë realizuan një takim protokollar.

Ministri Xhaferi në fillim të takimit, qëndron në kumtesën e Ministrisë së Drejtësisë e njoftoi ambasadorin Bejli për aktivitetet e realizuara së fundmi në këtë dikaster dhe njëkohësisht e informoi ambasadorin për punët dhe detyrat që e presin ministrinë dikasteriale në të ardhmen.

Ambasadori Bejli, gjatë kësaj vizite shprehu interesimin e tij të njihet nga afër me projektet e realizuara në kuadër të ministrisë, si dhe të shkëmbejnë mendime rreth sfidave dhe problematikave aktuale me të cilat përballet Republika e Maqedonisë.

Gjithashtu Bejli shprehu gatishmërinë e vendit të tij për të vazhduar bashkëpunimin me të gjitha institucionet, nën kompetencë të ministrisë së drejtësisë duke ofruar shkëmbimin e përvojave në këto institucione.

Ministri Xhaferi falenderoi ambasadorin Bejli për vizitën e tij në Ministrinë e drejtësisë duke theksuar se bashkepunimi me SHBA eshte me se i nevojshem ne cdo periudhe, ashtu siç ka qenë deri tani.

Publikuar: 26.08.2016 | 16:26
Lexuar: 417 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime