E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryetari i bordit për ndarje të çmimit "Nënë Tereza" Marko Kitevski tha se sot ne e festojmë humanizmin, e festojmë kujtimin e bashkëqytetares sonë Nënë Tereza.
Çmimi shtetëror


Doktor Dimitar Kotevski për punën dhe arritjet e tij shumëvjeçare humane në sferën e mjekësisë është fitues i çmimit të sivjetëm "Nënë Tereza".

Ndarja e çmimit u mbajt sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.

Kryetari i bordit për ndarje të çmimit "Nënë Tereza" Marko Kitevski tha se sot ne e festojmë humanizmin, e festojmë kujtimin e bashkëqytetares sonë Nënë Tereza.

Çmimi shtetëror "Nënë Tereza" ndahet për realizime të rëndësishme me interes shtetoror në sferën e humanizmit dhe solidaritet njerëzor dhe për nxitje, përparim të mirëkuptimit të ndërsjellë dhe zhvillimit të bashkëpunimit, si midis popujve, ashtu edhe midis pjesëtarëve të komuniteteve, kulturave dhe feve tjera.

Publikuar: 26.08.2016 | 16:27
Lexuar: 447 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime