E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pellegrini udhëhoqi Manchester Cityn drejt gjysmëfinales së parë në Ligën e Kampionëve në edicionin e kaluar, por njoftoi në shkurt se do të largohet nga Etihad Stadium më 30 qershor.
ZYRTARE: Pellegrini befason të gjithë me klubin e ri
Manuel Pellegrini është emëruar trajner i ri i Hebei China Fortune, ka konfirmuar klubi nga Superliga e Kinës.

Pellegrini udhëhoqi Manchester Cityn drejt gjysmëfinales së parë në Ligën e Kampionëve në edicionin e kaluar, por njoftoi në shkurt se do të largohet nga Etihad Stadium më 30 qershor.

Ndërsa, klubi në vend të tij emëroi Pep Guardiolën. 62-vjeçari nga Kili – i cili fitoi Premierligën më 2014, dhe dy League Cup më 2014 dhe 2016 – i bashkohet trajnerëve të mirënjohur përfshirë Sven-Goran Eriksson nga Shanghai SIPG dhe Luiz Scolarit nga Guangzhou Evergrande në futbollin kinez.

Hebei gjendet në opzitën e pestë në renditjen e Superligës së Kinës, dhe takohet me liderin Guangzhou Evergrande më 10 shtator.

Pjesë e ekipit janë ish ylli i Paris Saint-Germain, Ezequiel Lavezzi, ish sulmuesi i Arsenalit, Gervinho dhe Gael Kakuta, ish anëtar i Chelseas.

Publikuar: 27.08.2016 | 17:56
Lexuar: 392 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime