E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai arriti të triumfontë në Champions League dhë në Kampionatin Europian. E kundërta ndodhi më sulmuësin tonë Antonite Griezmann, i cili për fatin ë tij të këq humbi 2 finale të rëndësishmë.
Simeone mbështet Griezmann
Diego Simeone mbron Antonie Griezmann. Trajnëri i Atletico Madrid, ka folur pas ceromonis dhënies si cmimit lojtari më i mirë në Europë.

Sipas argjentinasit sulmuësi i colconeros Atonie Griezmann gjatë sëzonit të kaluar ka qënë një futbollistët me performancën më të mirë dhe ishte pikërisht francezi ai qe e meritontë titullin dhe jo portugezi Cristiano Ronaldo. Pavrësisht kësaj deklaratë ai nuk i heq mëritat 3 hërë fituesit të Topit të Artë.


“Njerëzit që fitojnë tituj meritojnë të shpërblehën dhë i tillë është rasti i Cristiano Ronaldos.

Ai arriti të triumfontë në Champions League dhë në Kampionatin Europian. E kundërta ndodhi më sulmuësin tonë Antonite Griezmann, i cili për fatin ë tij të këq humbi 2 finale të rëndësishmë.

Sidoqoftë unë jam i mendimit së Griezmann e meritonte plotësisht titullin lojtari më i mirë në Europë. Ka trëguar se gjatë sezonit të kaluar ka qenë një lojtarë shumë deciziv si për ne ashtu dhe për kombëtaren e tij.

Pavarësisht kësaj jam i sigurt se përformanca ë tij do të vazhdojë të jetë në rritje. Është një futbollitst i jashtëzakonshëm”

Më pas tekniku foli dhe për transferëntën kundër Leganës. Barazimi i javës së kaluar brenda në shtëpinë ë tyre kundër modestëvë të Alves e ka irrituar shumë argjentinasin dhe nisur nga ky fakt ai ka kërkuar fitimin ë tre pikëvë më cdo kushtë.

Publikuar: 27.08.2016 | 18:16
Lexuar: 393 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime