E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Problemi eshte se kur ne kryejme marredhenie bashke, i dashuri im nuk prishet, ose kur ndodh qe te prishet ndodh shume shpejt. Edhe une nuk ndiej asnje lloj kenaqesie pervec dhimbjes. Ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt.
16 vjeçarja shqiptare pyet doktorin: Nuk ndiej kënaqësi gjatë marrëdhenies seksuale
Përshendetje. Une jam nje vajzë 16 vjeçe dhe i dashuri im është 23 vjeç. Ne kemi kryer marredhenie seksuale para 6 muajsh. Nuk kemi shkuar shume shpesh bashke sepse skemi pasur mundesi te takoheshim.

Problemi eshte se kur ne kryejme marredhenie bashke, i dashuri im nuk prishet, ose kur ndodh qe te prishet ndodh shume shpejt. Edhe une nuk ndiej asnje lloj kenaqesie pervec dhimbjes. Ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt.

Pergjigje:
Ke filluar shpejt te besh seks. Po qe se mundesh, ben mire ta nderpresesh seksin penetrant deri sa te behesh 18 vjec. Partnerin nuk e ke zgjedhur mire. Ju keni per moshen, diference te madhe moshe. Ti duhet te kesh nje shok te moshes tende, ose dy vjec me te madh, jo me shume.

Po qe se nuk e nderpret dot jeten seksuale, atehere, beni seks te sigurte dhe zbatoni ato qe te them me poshte.

Ju duhet te mesoni te beni seks. Seksi me dhimbje kurre nuk jep kenaqesi, ai eshte torture.

Beni paraloje te zgjatur deri sa ti te lagesh mire. Djali le te filloje te fuse ne vaginen tende nje gisht, pastaj dy dhe pasi vagina te lirohet, beni penetrimin.

Perdorni pak lubrifikant sic eshte K_Y, qe blihet ne farmaci, ose perdorni pak vaj ulliri.

Ne kete blog ka shume materiale per keto probleme dhe per prishjen parakohe dhe mos prishjen e djalit. Gjeji keto materiale dhe lexojini bashke.

Publikuar: 27.08.2016 | 18:25
Lexuar: 551 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime