E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Thyeni çokollatën e errët në copa dhe vendoseni në një tenxhere derisa të shkrihet.
Recetë e shijshme: Ëmbëlsirë me çokollatë
Kjo ëmbëlsirë përveç që është e lehtë është edhe shumë e shijshme.

Përbërësit:

125g çokollatë e errët

150g miell

30g kakao

1 lugë bikarbonat sode

½ lugë kripë

125g gjalpë

75g sheqer kafe

50g piperi sheqer

1 lugë vanilje ekstrakt

1 vezë

Përgatitja;

Ngrohni paraprakisht furrën në 170C

Thyeni çokollatën e errët në copa dhe vendoseni në një tenxhere derisa të shkrihet.

Vendosni miell, kakao, bikarbonat sode dhe kripë në një tas të madh dhe përziejeni mirë.

Në një tas, përzieni gjalpin dhe dy sheqerna së bashku. Shtoni çokollatë të shkrirë dhe tundeni mirë.

Përzieni një ekstrakt vanilje me vezë

Gërryej 12 pjesë të barabarta dhe përzieje me një lugë akullore.

Vendosini në furrë dhe piqeni për 18 minuta, pastaj provojeni – ajo duhet të dalë gjysmë e pastër dhe nuk duhet të jetë e qullët..

Lëreni të ftohet.

Publikuar: 27.08.2016 | 18:52
Lexuar: 451 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime