E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Takimet do të mbahen sot, të mërkurën dhe të premten, në bashkësitë lokale në Stajkovc (10:00-13:00) dhe në Çento (13:00-14:00).
Këshilla juridike për qytetarët nga rajonet e vërshuara


Fillojnë takimet me qytetarët nga rajonet e vërshuara të cilëve do tu mundësohet ndihma juridike për kompensimin e dëmeve.

Takimet do të mbahen sot, të mërkurën dhe të premten, në bashkësitë lokale në Stajkovc (10:00-13:00) dhe në Çento (13:00-14:00).

Ndihma juridike përfshinë informatat dhe këshillat për procedurën për kompensim të dëmit në pajtim me Ligjin për mbrojtje dhe shpëtim të personave nga rajonet e prekura, ndërsa do ta mundësojë Shoqata e juristëve të rinj të Maqedonisë (SHJRM).

Të gjithë personat të interesuar nga rajonet e prekura në Komunën Gazi Babë do të mundet t'i drejtohen Bashkësive Lokale në oraret e definuara.

Publikuar: 29.08.2016 | 11:46
Lexuar: 365 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime