E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Whitter është një qytetet në Alaskë ku bie borë 1000 herë më shumë se në çdo qytet të Alaskës
Një qytet në Alaskë jeton në një ndërtesë (Video)


Të shkoni në shkollë, në punë, te mjeku...etj. dhe të gjitha në një vend, pa patur nevojë të dalësh jashtë?

Kështu jetojnë 220 banorët e Whitter në Alaskë.

Të gjithë banorët jetojnë në një ndërtesë me 14 kate, ku kanë edhe mjek, dyqane, palestër, kishë, shkollë, postë, administratë shtetërore, etj..me një fjalë çdo gjë që ju nevojitet.

‘Ne jemi të gjithë një familje”, thonë banorët...

Whitter është një qytetet në Alaskë ku bie borë 1000 herë më shumë se në çdo qytet të Alaskës. Për këtë arsye banorët kanë ndërtuar një ndërtesë ku mund ti kenë të gjitha.

Si duket jeta këtu, shihni videon qe ju sjell yllpress.com

Publikuar: 31.08.2016 | 11:34
Lexuar: 1050 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime