E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas revistës prestigjioze “Forbes”, fitimet e 36-vjeçares janë 3 herë më të mëdha se ato të Kendall Jenner.
mModelja më e pasur në botë
Edhe pse ka kaluar thuajse një vit që nga koha kur bota e modës është bërë pjesë e gjeneratës së “Instagram”-it, por Gisele Bundchen ka vërtetuar edhe një herë se është padiskutim mbretëresha e pasarelave.

Gisele vazhdon të kryesojë listën e modeleve më të pasura në botë më një shumë prej 30.5 milionë dollarë pavarësisht se të ardhurat e saj kanë rënë më 30% nga viti i kaluar.

Sipas revistës prestigjioze “Forbes”, fitimet e 36-vjeçares janë 3 herë më të mëdha se ato të Kendall Jenner.

Në vendin e dytë renditet modelja braziliane, Adriana Lima, e cila ka qenë pjesë e “Victoria’s Secret” që prej vitit 2000. Të ardhurat e saj kapin shifrën e 10.5 milionë dollarë. Ndërsa në vendin e tretë janë modelet Kendall Jenner dhe Karlie Kloss me 10 milionë dollarë.

Eshtë Gigi Hadid ajo që e mbyll listën e 5 modeleve më të paguara në botë, me një vlerë prej 9 milionë dollarë.

Publikuar: 31.08.2016 | 14:20
Lexuar: 555 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime