E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mesfushori 31 vjeçar i Manchester United ishte pjesë e skuadrës që Joachim Loew në Brazil në 2014 kur Gjermania fitoi edhe titullin e katërt botëror në historinë e saj.
Gjermani-Finlandë, sfida e fundit për Schweinsteiger


Gjermania do të luajë në mbrëmje ndeshjen miqësore me Finlandën, përpara se të nisë fushatën e kualifikueseve për Botërorin 2018.

Në seancën e fundit stërvitore të kampionëve të botës, e gjithë vëmendja ishte e përqendruar të Bastian Schweinsteiger, për të cilin kjo përballje është e lamtumirës së tij nga kombëtarja gjermane.

Bastian Schweinsteiger, që deklaroi tërheqjen nga përfaqësuesja pas përfundimit të Evropianit, e bëri debutimin në 6 qershor të vitit 2004 dhe do të largohet prej saj pas 121 ndeshjesh të luajtura.

Mesfushori 31 vjeçar i Manchester United ishte pjesë e skuadrës që Joachim Loew në Brazil në 2014 kur Gjermania fitoi edhe titullin e katërt botëror në historinë e saj.

Përsa i përket kualifikueseve të Rusi 2018, Gjermania do ta luajë ndeshjen e parë ndaj Norvegjisë në Oslo.

Publikuar: 31.08.2016 | 16:30
Lexuar: 450 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime