E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Momenti u kap nga fotografja amatore Corlette Ëessels, një nënë nga Johanesburgu i Afrikës së Jugut.
Një fund i lumtur... për antilopën
Ky është momenti kur një antilopë i shpëtoi nofullave të një krokodili, i cili i kafshoi bishtin, por nuk arriti dot ta tërhiqte në lumë.

Mijëra antilopa kalojnë Lumin Mara që ndan Tanzaninë nga Kenia, për migrimin e stinës. Por, një nga këto antilopa për pak sa nuk e kaloi për herë të fundit lumin, kur një krokodil doli papritmas nga uji dhe i kapi bishtin.

Momenti u kap nga fotografja amatore Corlette Ëessels, një nënë nga Johanesburgu i Afrikës së Jugut.

“Antilopat kalojnë në tufë dhe krokodilët nuk sulmojnë kurrë. Ata presin për antilopën më të ngadaltë, që veçohet nga të tjerat. Atëherë sulmojnë. Në këtë rast, antilopa pati fat pasi erdhi një turmë me zebra që hutuan krokodilin, i cili e lëshoi bishtin”, tregon Corlette.
Një fund i lumtur... për antilopën
Një fund i lumtur... për antilopën
Një fund i lumtur... për antilopën
Një fund i lumtur... për antilopën
Një fund i lumtur... për antilopën
Një fund i lumtur... për antilopën

Publikuar: 06.09.2016 | 15:15
Lexuar: 902 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime