E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në saj të buzëve, ajo krijon figura shumë të detajuara, të thjeshta, duke u kujdesur thjeshtë që ta vendosë buzën në vendin e duhur.
Piktura të bëra nga puthjet
Artistja kanadeze, Alexis Fraser ka zhvilluar një teknikë shumë origjinale dhe kurioze: krijon në fakt piktura të pabesueshme, duke puthur telajon.

Në saj të buzëve, ajo krijon figura shumë të detajuara, të thjeshta, duke u kujdesur thjeshtë që ta vendosë buzën në vendin e duhur.

Fraser u specializua fillimisht në piktura në vaj , por pastaj zhvilloi këtë teknikë, e cila i realizon duke vënë të kuq buzësh dhe më pas puth kanavacën. Ato janë të shpeshta, në një pikë të veçantë për të krijuar formën.

Më pas ajo përdor edhe furçën, për detajet e vogla, por duhet theksuar se pjesa më e madhe e punës është bërë nga puthjet e vërteta.

Për portrete me sipërfaqe të mëdha, duhen shumë puthje dhe buzëkuq. Për shembull, për një portret të Marilyn Monroe, i bërë në vitin 2014, ajo kishte puthur kanavacën për katër ditë rresht dhe konsumoi dy buzëkuq.
Piktura të bëra nga puthjet
Piktura të bëra nga puthjet
Piktura të bëra nga puthjet

Publikuar: 06.09.2016 | 15:25
Lexuar: 1679 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime