E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Thellësia e tij është 3.059 metra. Për disa dekada, liqeni tërheq shumë turistë që vijnë nga vende të ndryshme të botës.
Kinë, liqeni që po mahnit turistët
Qinghai të Kinës gjendet një liqen aspak normal, pasi uji përmban shumë kripë. Ai është një liqen jo shumë i madh dhe më i vjetri në Kinë, ku rezulton të jetë krijuar përpara 3 mijë vjetëve.

Siç edhe mund të shihet në fotot, dendësia e kripës i jep atij një bukuri që të lë pa frymë. Gjithashtu , ju mund të shihni se liqeni mund të përshkohet nga njerëz që ecin mbi të.

Thellësia e tij është 3.059 metra. Për disa dekada, liqeni tërheq shumë turistë që vijnë nga vende të ndryshme të botës.

Nëse keni mundësi të bëni një udhëtim në Kinë, me siguri nuk do ta humbisni këtë mrekulli të natyrës
Kinë, liqeni që po mahnit turistët
Kinë, liqeni që po mahnit turistët
Kinë, liqeni që po mahnit turistët

Publikuar: 06.09.2016 | 15:32
Lexuar: 956 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime