E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në strehimore ka edhe sistem të instaluar të rrymës, rrjet për telefoni fikse dhe aparat që më herët është përdorur si telegraf.
Gjendet strehimorja e ndërtuar në kohën e Titos në Shkup
Më në fund gjendet strehimorja e ndërtuar në kohën e ish- Jugosllavisë së Josip Broz-Tito-s në Shkup.

Strehimorja është gjetur në thellësi të malit ”Mali i Zi” në periferi të kryeqytetit të Maqedonisë.

Deri tek strehimorja shkohet nëpërmjet një shtegu të ngushtë nëpër të cilin kanë ecur vetëm dhitë.

Në strehimoren e kohës së Titos shihen korridore, dhoma me mure të bardha, tunele dhe shumë hapësira tjera që ngjajnë në salla të mëdha.

Në strehimore ka edhe sistem të instaluar të rrymës, rrjet për telefoni fikse dhe aparat që më herët është përdorur si telegraf.

Nëpër dhoma nuk ka mobilje apo tavolina pune, edhe pse ka shenja se më herët ka pasur.

Në fund të tunelit ka shkallë metalike që deri më tani nuk ka informacione se ku shpiejnë
Gjendet strehimorja e ndërtuar në kohën e Titos në Shkup
Gjendet strehimorja e ndërtuar në kohën e Titos në Shkup

Publikuar: 19.09.2016 | 14:23
Lexuar: 828 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime