E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Siç njoftoi shërbimi për informim i Qeverisë bullgare, mjetet do të paguhen në dy shuma të barabarta në llogari të Kryqit të Kuq të Maqedonisë
Bullgaria do të ndajë 150.000 euro për ballafaqim me përmbytjet në Shkup


Ndihmë financiare prej gjithsej 300.000 leva (150.000 euro) do të ndajë Qeveria e Bullgarisë për Maqedoninë si plotësimin në ndihmë teknike dhe humanitare, të cilën Sofja e dhuron për ballafaqim me pasojat nga përmbytjet më 6 dhe 7 gusht në rajonin e Shkupit dhe Tetovës, transmetoi agjencia kombëtare bullgare e lajmeve BTA.

Siç njoftoi shërbimi për informim i Qeverisë bullgare, mjetet do të paguhen në dy shuma të barabarta në llogari të Kryqit të Kuq të Maqedonisë për tejkalimin e pasojave nga përmbytjet dhe në llogari të Ministrisë për Financa për ballafaqim me dëmet materiale.

Publikuar: 20.09.2016 | 15:27
Lexuar: 387 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime